Projekt kulturalno-edukacyjny opisujący emigrację ze Śląska do Teksasu
w XIX wieku oraz dziedzictwo potomków Ślązaków w Teksasie.

 

   

Otwarcie wystawy na Uniwersytecie Jagiellońskim

by

Otwarcia wystawy w dniu 8 października 2014 roku, w samym centrum Krakowa, w Pałacu Spiskim gdzie mieści się siedziba Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego,dokonał prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Andrzej Mania wraz z dyrektorem Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych prof. dr hab. Adamem Walaszkiem. 

W uroczystości brali udział  przedstawiciele Konsulatu USA w Krakowie na czele z Konsul Generalną panią Ellen Germain, a także Rabin miasta Krakowa pan Eliezer Gurary, pracownicy naukowi Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, pracownicy Instytutu oraz liczna grupa studentów. Byli obecni również przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic oraz miasta Kędzierzyn-Koźle.

Prezentacja wystawy w sercu Krakowa, na Rynku Starego Miasta, w czasie gdy obchodzony jest Miesiąc Polonii Amerykańskiej, to wielki zaszczyt dla nas wszystkich. Cieszą się również Śląscy Teksańczycy, którzy na bieżąco poprzez Internet śledzą „ wędrówkę” wystawy po Polsce.  Wystawę można zwiedzać w siedzibie Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ (Rynek Główny 34) do 14 listopada br. Zapraszamy do obejrzenia  kilku zdjęć z uroczystości otwarcia wystawy w Krakowie.

 Relacja ukazała się również na stronach Uniwersytetu Jagielońskiego. Zapraszamy do zapoznania się z nią:

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.