Partnerzy

 

 Muzeum Śląska Opolskiego 

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu – regionalne muzeum mające swoją siedzibę w Opolu: w barokowym gmachu dawnego jezuickiego kolegium przy Małym Rynku 7, w klasycystycznej kamienicy z lat 1817-1818 przy ul. św. Wojciecha 13. Inicjator wielu doskonałych inicjatyw i wystaw związanych ze Śląskiem. Organizator pierwszej wystawy w 2004 r. przybliżającej temat XIX w. emigracji do Teksasu. Dzięki uprzejmości twórców ówczesnej wystawy dysponujemy wieloma materiałami pozwalającymi lepiej zgłębić temat.

Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwerystetu Jagielońskiego

Od wielu lat patron i konsultant inicjatyw kulturalnych związanych z wymianą międzynarodową POLSKA - USA. Z radością przyjął zaproszenie do współpracy przy wystawie. Będzie gospodarzem wystawy w swojej siedzibie w Krakowie od 20 X do 3 XI 2014 r. Rodzimy Instytut wielkiego badacza Śląska, w tym emigracji do Teksasu, autora pierwszych naukowych opracowań tego zjawiska prof. Andrzeja Brożka

Pismo przewodnie UJ

 

Wydział Teologiczny Uniwerytetu Opolskiego

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego powstał wraz z utworzeniem Uniwersytetu w 1994 roku, staraniem Abpa Alfonsa Nossola. Do tego czasu działał jako Instytut Teologiczno-Pastoralny Filia KUL w Opolu. Wydział tworzą trzy instytuty: Instytut Ekumenizmu i Badań nad Integracją (5 katedr), Instytut Liturgiki, Muzyki i Sztuki Sakralnej (4 katedry) i Instytut Nauk o Rodzinie (5 katedr) oraz 9 katedr niewchodzących w skład instytutów. Proponujemy bogatą ofertę edukacyjną na kierunkach studiów: teologia (jednolite magisterskie i studia III stopnia), nauki o rodzinie (studia I i II stopnia), muzykologia (studia I stopnia), kultura śródziemnomorska (studia I stopnia) oraz Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne (MISHUS). W ofercie edukacyjnej Wydziału Teologicznego są także studia podyplomowe: Pokojowe rozwiązywanie konfliktów; Ekumeniczne drogi pojednania, prowadzone w ramach Europejskiej Katedry Jean Monnet; Socjoterapia i profilaktyka społeczna; Coaching odpowiedzialnego rodzicielstwa i duchowości; Wychowanie do życia w rodzinie i Wiedza o Biblii. Informacje: www.wt.uni.opole.pl. Pracownicy Wydziału biorą czynny udział w pracach zespołu projektowego.

Firma CEWE 

CEWE to największy koncern fotograficzny w Europie. Na terenie Polski koncern posiada swój oddział z centralą w Kędzierzynie-Koźlu. Nowoczesne laboratorium fotograficzne, znajdujące się w tym mieście, obsługuje ponad 3000 klientów biznesowych, rozlokowanych na terenie całego kraju oraz sąsiedniej Litwy. Wachlarz produktów CEWE jest bardzo szeroki - poprzez tradycyjne zdjęcia, fotoatrakcje, poligrafię, produkty fotograficzne dużych formatów na różnych materiałach, aż do hitu rynkowego, jakim jest CEWE FOTOKSIĄŻKA. CEWE jest właścicielem największej sieci sklepów fotograficznych w tej części Europy - FOTOJOKER, które odwiedzać możemy praktycznie we wszystkich największych centrach handlowych Polski. Firma CEWE  wsparła produkcję i przygotowanie trwałych plansz wystawy „Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś”.

Firma Adamietz

Firma Adamietz powstała w 1994 roku. Od prawie dwudziestu lat konsekwentnie podnosi poprzeczkę konkurencji w obsłudze inwestycji budowlanych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jako rodzima firma z terenu Śląska Opolskiego od lat wspiera sercem i organizacyjnie inicjatywę mostu Śląsk - Texas. 

 

Hotel HUGO

Kompleks hotelowo-wypoczynkowy HUGO. Rezydencja inspiracji. Hugo jest nowoczesnym, kameralnym hotelem położonym w przepięknej dzielnicy Kędzierzyna-Koźla Sławięcice. W zabytkowym, odrestaurowanym budynku powstały 23 komfortowe pokoje. Restauracja serwująca dania kuchni staropolskiej, kawiarnia w ogrodzie zimowym, sala bankietowa na imprezy okolicznościowe, sala konferencyjna na spotkania biznesowe oraz przepiękny park z odrestaurowanymi leżakowniami przeznaczony na pikniki plenerowe. Niezwykły nastrój panujący w hotelu, profesjonalna obsługa oraz niesamowita kuchnia gwarantują, że nasi Goście poczują się wyjątkowo zarówno podczas podróży biznesowej jak i wypoczynku. Nazwa hotelu nie jest przypadkiem. Pochodzi ona od imienia Księcia Hugo Von Hohenlohe, właściciela rezydencji powstałych w 1884 r. w których obecnie znajduje się Hotel Hugo. Dzięki uprzejmości Hotelu HUGO możemy spokojnie pracować nad wystawą przy wyśmienitej kawie. Serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic

Muzeum Diecezjalne w Opolu

Father Leopold Moczygemba Foudation

 

Maria Pańczyk-Pozdziej

BP Andrzej Czaja

ABP_Alfons_Nossol

Szeryf Texas

Radio Katowice

Dziennik Zachodni

Gość Niedzielny

Radio Opole

NTO

TVM